Кориговани распоред полагања ванредних испита у априлско-мајском испитном року школске 2020-2021. године

Кориговани распоред писаних провера.

ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике четвртих разреда других гимназија и угоститељско-туристичке школе - пријава разредног испита из италијанског језика

Нови кориговани распоред писаних провера до краја полугодишта школске 2020_2021. године.

Распоред полагања ванредних и матурског испита у априлско-мајском испитном року школске 2020-2021. године

Будући гимназијалци,

Школске 2020/2021. године у Гимназији „Свети Сава“ ће се остваривати програм гимназије и то:

• Одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (ИТ одељење) - 1 одељење - највише 20 ученика,
• Природно-матемaтички смер - 4 одељења - 120 ученика,
• Друштвено-језички смер - 3 одељења - 90 ученика.

Сви ученици осмог разреда полажу Завршни испит из:
• математике,
• српског језика и књижевности и
• комбиновани тест из физике, хемије, биологије, географије и историје.

Бодовима које остварите на Завршном испиту додају се и бодови добијени на основу успеха оствареног у VI, VII и VIII разреду основне школе.

Према својим жељама и афинитетима, а у складу са оствареним бодовима попунићете вашу Листу жељених смерова гимназија или средњих школа.

У складу са вашим бодовима и исказаним жељама Министарство ће вас распоредити у једну од школа које сте изабрали.

У ту школу доносите потребна документа и уписујете се.

За упис у одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику кандидат полаже и пријемни испит на коме решава тест из математике.

Ученици се пријављују у гимназији коју желе да похађају или другој гимназији која уписује ова одељења.

Положени пријемни испит из математике даје вам могућност да на листу жеља ставите Одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику - ИТ одељење.

Бодови које остварите на овом пријемном испиту придодају се бодовима које сте добили на завршном испиту и на основу успеха.

Додатне бодове добијате и уколико сте освојили и једно од прва три места на одговарајућим Републичким такмичењима.

Више о упису у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику, пробни пријемни испит, задатке са прошлогодишње пријемног и остале информације, можете погледати на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја.