Понуђени изборни програми за први разред

Понуђени изборни програми за други разред

Понуђени изборни програми за трећи разред

Пријава испита за ученике август 2021

Издавање дупликата јавних исправа

Понуђени изборни програми за трећи разред

Да отворите документ, кликните на сличицу са леве стране.

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ У 3. РАЗРЕДУ

Приликом уписа у 3.разред природно-математичког и друштвено-језичког смера, ученици бирају нове изборне програме које ће учити. Школа је у обавези да понуди листу од ПЕТ изборних програма, а ученик са те листе бира ДВА програма. Програме за које се ученик одлучи у трећем разреду, имаће и у четвртом разреду. Програми се похађају два часа недељно, оцењују се бројчано, а оцене улазе у просек.
Наша школа нуди листу следећих програма:
1. УМЕТНОСТ И ДИЗАЈН
2. ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 1
3. ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 2
4. ОСНОВИ ГЕОПОЛИТИКЕ
5. МЕТОДОЛОГИЈА НАУЧНОГ ИСТРАЖИВАЊА
Сви програми су мултидисциплинарни и реализују се кроз пројекте. Ученици треба да бирају програме у складу са својим интересовањима и склоностима, као и са факултетом који желе да студирају, јер су ово предмети који им помажу у припреми за будуће студије.

У прилогу се налази документ у коме можете прочитати циљеве и садржаје програма.