Пријава испита за ванредне ученике јун 2018/2019

Нови кориговани распоред писаних провера до краја школске године

Кориговани распоред писаних провера

Распоред писаних провера до краја школске године

ОТВОРЕНА ВРАТА

20.5.2016. Победа наших ученика Ане Весић и Николе Станковићa у финалној дебати пројекта "Европска школа дебате"

Наши ученици Ана Весић и Никола Станковић остварили су изванредан успех победивши у финалној дебати пројекта "Европска школа дебате" дана 20.5.2016. у Народној скупштини Републике Србије у организацији ЕУ инфо центра и Отворене комуникације.

Финалној дебати у Скупштини претходио је низ јавних дебата широм Србије, где су Ана и Никола изборили пласман у финалну дебату. Ана је je била набоља у Бечеју, док је Никола тријумфовао у Новом Саду.
Тема финалне дебате гласи "Овај дом сматра да ЕУ треба да прошири слободу кретања радне снаге на државе Западног Балкана", наши ученици су представљали опозицију и јаким, одлично анализираним и убедљивим аргументима победили у финалној дебати!

Добили су бројне похвале жирија који су чинили представник Отворене комуникације и модератор овог догађаја Ђорђе Јовићевић, потпредседник Народне скупштине Владимир Маринковић и заменик шефа делегације Оскар Бенедикт, а и публика их је подржала својим гласовима.
Пројекат је почео у новембру 2015. и завршио се овим догађајем. Обухватао је предавања о Европској унији и вештинама дебатовања, са циљем да се подстакне дебатовање као средство за развој критичког мишљења. За овај пројекат је пријављено ове године 165 ученика али је само 30 изабрано међу којима су се нашли и наши ученици, остварујући изванредне реултате кроз цео пројекат!