Пријава испита за ванредне ученике јун 2018/2019

Нови кориговани распоред писаних провера до краја школске године

Кориговани распоред писаних провера

Распоред писаних провера до краја школске године

ОТВОРЕНА ВРАТА

Будући гимназијалци,

Школске 2019/2020. године у Гимназији „Свети Сава“ ће се остваривати програм гимназије и то:

• Одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (ИТ одељење) - 1 одељење - највише 20 ученика,
• Природно-матемaтички смер - 4 одељења - 120 ученика,
• Друштвено-језички смер - 3 одељења - 90 ученика.

Сви ученици осмог разреда полажу Завршни испит из:
• математике,
• српског језика и књижевности и
• комбиновани тест из физике, хемије, биологије, географије и историје.

Бодовима које остварите на Завршном испиту додају се и бодови добијени на основу успеха оствареног у VI, VII и VIII разреду основне школе.

Према својим жељама и афинитетима, а у складу са оствареним бодовима попунићете вашу Листу жељених смерова гимназија или средњих школа.

У складу са вашим бодовима и исказаним жељама Министарство ће вас распоредити у једну од школа које сте изабрали.

У ту школу доносите потребна документа и уписујете се.

За упис у одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику кандидат полаже и пријемни испит на коме решава тест из математике.

На пријемном испиту задаци ће бити средњег и напредног нивоа, а за припрему се могу користити збирке задатака за припрему завршног испита.

Пријемни испит се полаже 02. јуна 2019.године.

Гимназије у којима ће се полагати пријемни за одељење ученика са посебним способностима за информатику и рачунарство (ИТ-одељење):

1. Прва београдска гимназија за град Београд,
2. Земунска гимназија (резерва - ако капацитети Прве београдске буду недовољни.)

Ученици се пријављују у гимназији коју желе да похађају или другој гимназији која уписује ова одељења.

Рок за пријављивање је од 10-17. маја 2019. године од 9.00-14.00 часова.

Положени пријемни испит из математике даје вам могућност да на листу жеља ставите Одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику - ИТ одељење.

Бодови које остварите на овом пријемном испиту придодају се бодовима које сте добили на завршном испиту и на основу успеха.

Додатне бодове добијате и уколико сте освојили и једно од прва три места на одговарајућим Републичким такмичењима.

Више о упису у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику, пробни пријемни испит, задатке са прошлогодишње пријемног и остале информације, можете погледати на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја.