Пријава испита за ванредне ученике август 2017

Издавање дупликата јавних исправа

Распоред полагања разредних испита у јунском испитном року школске 2017.године

Допуњен распоред припремне наставе за полагање поправних испита

Распоред припремне наставе за полагање разредних испита

Хемија

Хемичари никада нису били "OUT".
Томе сведоче и речи једног од наших највећих хемичара и првог ректора Београдског универзитета, Симе Лозанића.

Без обзира на то колико се свет модернизовао и колико времена је протекло од његовог настанка, нешто што време и напредак науке и технологије нису могли изменити су "хемијске законитости".
Погледајте:
Молекул воде је било када и у било ком делу света био (и биће) сачињен од 2 атома водоника и 1 атома кисеоника.
Такође и молекул глукозе, увек су чинили 6 атома угљеника, 12 атома водоника и 6 атома кисеоника.
И сви остали молекули имају свој стални састав и своја непромењена својства од настанка света па све до савременог доба у коме живимо.
Даље,метаболизам човека функционише исто ма у ком времену да је он живео и ма које боје коже да је био, јер сваког човека покрећу исте хемијске реакције које се у телу непрекидно одвијају.
И нежива природа дугује хемији. Индустријски процеси су незамисливи без различите примене хемијских једињења и употребе њихових својстава.
Медицина, фармација, технологија и др. не могу без хемијских зналаца.
Филмска индустрија, модна индустрија, прехрамбена индустрија, форензика као део криминалистике, аутомобилска индустрија, грађевина, спорт, повртарство, пиротехника, рударство итд.

Пробајте и сами. Предложите неку професију, која макар у једном свом делу рада, не користи нека знања из хемије.

Будите хемијски писмени!

Немојте бити у заблуди "да вам хемија не треба у животу", већ се потрудите да је што пре схватите - користиће вам.
ТЕРМИНИ ДОПУНСКЕ НАСТАВЕ СУ:

у преподневној смени: четвртак 7. час за 1. разред
у поподневној смени : четвртак 7. час за 3. разред

ТЕРМИНИ ДОДАТНЕ НАСТАВЕ СУ:
у поподневној смени : петак -претчас

ХЕМИЈСКА СЕКЦИЈА:
понедељак ,парна смена 1. час или по договору са ученицима

ТЕРМИН ЗА "ОТВОРЕНА ВРАТА" је:

У преподневној смени : уторак 3. час
У поподневној смени : уторак 3. час

Поглед у оглед
»The theory guides experiment decides«