Распоред одбрана матурских радова у јунском испитном року

Измењени распоред вансредних и допунских испита у јунском испитном року школске 2018/2019

Распоред ванредних и допунских испита у јунском испитном року

План активности за матуранте 2019. год.

Обавештења за ученике који полажу разредни испит из италијанског језика јун 2019

Хемија

Хемичари никада нису били "OUT".
Томе сведоче и речи једног од наших највећих хемичара и првог ректора Београдског универзитета, Симе Лозанића.

Без обзира на то колико се свет модернизовао и колико времена је протекло од његовог настанка, нешто што време и напредак науке и технологије нису могли изменити су "хемијске законитости".
Погледајте:
Молекул воде је било када и у било ком делу света био (и биће) сачињен од 2 атома водоника и 1 атома кисеоника.
Такође и молекул глукозе, увек су чинили 6 атома угљеника, 12 атома водоника и 6 атома кисеоника.
И сви остали молекули имају свој стални састав и своја непромењена својства од настанка света па све до савременог доба у коме живимо.
Даље,метаболизам човека функционише исто ма у ком времену да је он живео и ма које боје коже да је био, јер сваког човека покрећу исте хемијске реакције које се у телу непрекидно одвијају.
И нежива природа дугује хемији. Индустријски процеси су незамисливи без различите примене хемијских једињења и употребе њихових својстава.
Медицина, фармација, технологија и др. не могу без хемијских зналаца.
Филмска индустрија, модна индустрија, прехрамбена индустрија, форензика као део криминалистике, аутомобилска индустрија, грађевина, спорт, повртарство, пиротехника, рударство итд.

Пробајте и сами. Предложите неку професију, која макар у једном свом делу рада, не користи нека знања из хемије.

Будите хемијски писмени!

Немојте бити у заблуди "да вам хемија не треба у животу", већ се потрудите да је што пре схватите - користиће вам.
ТЕРМИНИ ДОПУНСКЕ НАСТАВЕ СУ:

у преподневној смени: среда 7. час
у поподневној смени : понедељак после 7.часа

ТЕРМИН ЗА "ОТВОРЕНА ВРАТА" је:

У преподневној смени : петак 4. час
У поподневној смени : петак 4. час

Поглед у оглед
»The theory guides experiment decides«

Можете ме контактирати на e-mail:
snezanarajic@sveti-sava.edu.rs

Предметни професори: