ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике других гимназија и Туристичко-угоститељске школе који ће похађати италијански језик у нашој школи

Пријаве испита за септембарско-октобарски испитни рок школске 2020/2021.године

Распоред разредних и ванредних испита у августовском испитном року школске 2019/2020. године.

Распоред припремне наставе за полагање разредноих испита

Пријава испита за ученике август 2020

Понуђени изборни програми за трећи разред

Да отворите документ, кликните на сличицу са леве стране.

ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ У 3. РАЗРЕДУ

Приликом уписа у 3.разред природно-математичког и друштвено-језичког смера, ученици бирају нове изборне програме које ће учити. Школа је у обавези да понуди листу од 5 изборних програма, а ученик са те листе бира 2 програма. Програме за које се ученик одлучи у трећем имаће и у четвртом разреду. Програми се уче са по 2 часа недељно, оцењују се бројчано и оцене улазе у просек.
Наша школа ниди листу од следећих 5 програма:
1. УМЕТНОСТ И ДИЗАЈН
2. ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 1
3. ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ 2
4. ОСНОВИ ГЕОПОЛИТИКЕ
5. МЕТОДОЛОГИЈА НАУЧНОГ ИСТРАЖИВАЊА
Сви програми су мултидисциплинарни и изучавају се кроз пројекте. Важно је нагласити да ученици треба да бирају програме у складу са својим интересовањима и склоностима, као и са факултетом који желе да студирају, јер су ово предмети који им помажу у припреми за будуће студије.

Циљеве и садржај програма можете погледати у документу који се налази у прилогу.

У прилогу се налази докимент у коме можете прочитати циљеве и садржаје програма.