Пријава испита за ванредне ученике јануар-фебруар 2020

Оглас о давању у закуп школског простора - објекта у дворишту школе

Обавештење за ученике који похађају наставу италијанског језика СУБОТОМ

Оглас о давању у закуп школског простора - сале за физичко васпитање

Кориговани распоред писаних провера за други класификациони период школске 2019/2020 године.

25.9.2019. Радионице јавног говора у Римској дворани Библиотеке града Београда

Удружење за унапређивање и развој културе јавног говора (Изражајност), уз подршку Секретаријата за културу града Београда организовало је за ученике наше школе радионицу јавног говора у два дела (четвртак 19.9.2019. и среда 25.9.2019. године) у Римској дворани Библиотеке града Београда.
У току обуке ученици су научили:
- како да ублаже и умање страх од наступа пред публиком;
- како да говоре на артикулисан, разложан, динамичан начин;
- како да владају својим говором тела и да га усклађују са речима;
- како да оно што изговарају буде занимљиво и сликовито;
Пријатни предавачи ( Милан Босиљчић, глумац, Слободан Роксандић, комуниколог и Марко Миловановић, глумац) су својим убедљивим, динамичним, интерактивним предавањима и практичним вежбама изазвали одушевљење наших ученика.
Научна знања применљива у свим областима приватног и пословног живота појединца, укључујући и одговарање у школи, полагање испита на факултетима, држање презентација пред одељењем али и у медијима у склопу нових технологија, у пријатном амбијенту Римске дворане ученици су након предавања применили у индивидуалној јавној презентацији, што је додатно појачало утисак о овом семинару.
Практична примена стечених знања, јавна оцена предавача, дружење и отворена комуникација како са предавачима тако и међусобно, несумњиве су вредности овог семинара.