Распоред одбрана матурских радова у јунском испитном року

Измењени распоред вансредних и допунских испита у јунском испитном року школске 2018/2019

Распоред ванредних и допунских испита у јунском испитном року

План активности за матуранте 2019. год.

Обавештења за ученике који полажу разредни испит из италијанског језика јун 2019

Наши гимназијалци волонтирали су на такмичењу у организацији Црвеног крста Савски венац

Црвени крст Србије годинама уназад организује такмичења у пружању прве помоћи и Реалистичког приказа повреда, стања и обољења и то на готово читавој територији Републике Србије с циљем практичног извођења претходно усвојеног теоријског знања из ове области, а коју су млади волонтери пренели на многе ученике Основних и Средњих школа.
Једно такво такмичење одржано је 11. маја 2019. године на територији Градске општине Савски венац, а у организацији Црвеног крста Савски венац. Такмичење је одржано на простору Интерната Војне гимназије с почетком у 8:20 часова док је сама реализација почела два сата раније.
На иницијативу Ваше ученице Тамаре Ристић, чланице ученичког парламента и сараднице Црвеног крста Савски венац на овом пројекту, учешће на овом такмичењу у виду помоћи реализацији такмичења узели су и ученици Ваше школе – Гимназије „Свети Сава“. Њихови задаци били су постављање полигона, вођење екипа кроз полигоне, симулирање повреда ради што реалистичнијег утиска и приказа самих повреда, евидентирање присутних и многи други.
Ваша школа и Црвени крст Савски венац су у претходном периоду добро сарађивали што је био случај и сада. Остварени су добри резултати у комуникацији и сарадњи са Вашим ученицима, али и самом школом што као резултат иза себе оставља успешно реализовано велико Општинско такмичење које броји и преко 300 присутних учесника, реализатора, волонтера као и гостију.
Велико хвала на подршци и надамо се и будућој доброј сарадњи Црвеног крста Савски венац и Гимназије „Свети Сава“.

Драгана Радовановић
Секретар ЦК Савски венац