Распоред одбрана матурских радова у јунском испитном року

Измењени распоред вансредних и допунских испита у јунском испитном року школске 2018/2019

Распоред ванредних и допунских испита у јунском испитном року

План активности за матуранте 2019. год.

Обавештења за ученике који полажу разредни испит из италијанског језика јун 2019

Пета међународна размена са ученицима Гимназије Пољане у Љубљани

У периоду од 24. до 30. марта 22 ученика наше школе је у пратњи наставника Дарка Бајића и Наде Еремије боравило у Љубљани на петој међународној размени са ученицима Гимназије Пољане.
Ученици су имали прилику да живећи у словеначкој породици упознају другачије обичаје, продубе погледе на друге културе, начине живота и важне светске теме.
Кроз едукативне радионице, посете музејима и природним лепотама Словеније, наши ученици су сазнали како други виде свет око себе, како решавају проблеме и поделили своје поглед на свет са другима. У школи су на часовима учили прве речи на словеначком, упознали се са географијом државе домаћина и успоставили нова пријатељства са својим вршњацима.
Размена ученика осмишљена је тако да ученици из њих нешто науче, а успомене и пријатељства са размене остају за читав живот. Програм размене помаже ученицима да развију вештине које ће им користити целог живота: упознају нове културе,науче да живиш и уживају у животу и ван своје зоне комфора, лакше самостално доносе одлуке, упознају друге са својом културом и обичајима.