Кориговани распоред за треће тромесечје

Оглас о давању у закуп школског простора

Нови кориговани распоред писаних провера за треће тромесечје.

Пријава испита за ванредне ученике април-мај 2019

Правилник и упутство за израду матурског рада

"Буди мушко - реагуј људски" акција у гимназији "Свети Сава"

Чланови и чланице "Буди мушко" клуба у нашој школи одржали су 05.12.2019. јавну акцију с циљем упознавања ученика и ученица школе с порукама, вредностима и слоганима везаним за превенцију насиља и промовисање родне равноправности.
На великом паноу исписали су 5 изабраних БМК слогана, а ученици и ученице, као и школско особље, имали су прилике да чују о "Буди мушко" клубу, да их подрже и да гласају за слоган који им се највише свиђа, остављем отисака прстију у боји.
Такође, овом акцијом у склопу #REAGUJLJUDSKI кампање, млади су указали и на велики проблем нереаговања, игнорисања и генерално непријављивања насиља које се дешава око нас.
Највише гласова током ове акције добио је слоган

"Ја зажмурим кад се љубим, а не кад се дешава насиље"

који се посебно свидео младима. Остале поруке биле су:

"Ако ти пукне филм, ниси мушкарац него фотоапарат",
"Ако НЕ, чујеш као ДА - научи матерњи језик",
"Кад на девојку дигну руку - ја дижем узбуну!",
"Седим на ушима кад је час досадан, а не кад неко зове у помоћ".

Ово је била још једна од наших активности током 16 дана активизма против насиља над женама, а спроведено у оквиру YMI - Young Men Initiative, програма који реализује у сарадњи са Центром Е8.