Распоред полагања ванредних и допунских испита у септембарско-октобарском испитном року школске 2022/2023. године

ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике других гимназија и Туристичко-угоститељске школе који ће похађати италијански језик у нашој школи у школској 2022/2023. године

Допуњени распоред поправних испита у августовском испитном року.

Пријава испита за ванредне ученике и допунске испите у септембарко-октобарском испитном року

Књижевни конкурс “Борислав Пекић”

На овогодишњем књижевном конкурсу ”Борислав Пекић” у организацији Треће београдске гимназије, Јован Михојевић ученик 3-2 освојио је ТРЕЋУ награду у категорији писања есеја.
Свечана додела награда је одржaна 20. априла 2017. у просторијама библиотеке Треће београдске гимназије.
Поред чланова жирија, додели су присуствовале госпођа Љиљана Пекић, супруга Борислава Пекића и Александра Пекић, пишчева унука.
Честитамо Јовану и професорки српског језика и књижевности Јелени Ђорђевић која успешно реализује секцију Креативног читања и писања!