Распоред полагања ванредних и допунских испита у септембарско-октобарском испитном року школске 2022/2023. године

ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике других гимназија и Туристичко-угоститељске школе који ће похађати италијански језик у нашој школи у школској 2022/2023. године

Допуњени распоред поправних испита у августовском испитном року.

Пријава испита за ванредне ученике и допунске испите у септембарко-октобарском испитном року

Међународна размена са Гимназијом Пољане у Љубљани

У периоду од 12. до 18. марта ученици наше школе учествовали су у међународној размени са ученицима Гимназије Пољане у Љубљани.

Током боравка у Словенији имали су прилике да се упознају са свакодневним животом у словеначкој породици, размене искуства са својим вршњацима, упознају се са образовним системом и стекну нова пријатељства.

Истраживали су тајне Паклене пећине, посетили музеј пиварства и римску некрополу у Штајерској, освоји Планицу, осликавали лицидарска срца у Радовљицама, истраживали планинарство у јединственом музеју планина, учили словеначке игре и правили националне слаткише. У интересатним играма откривали благо Љубљане, опробали се у спортским играма и покушали да науче словеначки језик.

Следећи сусрет је заказан у Београду 2. априла када дочекујемо у узвратну посету наше пријатеље из Љубљане.