ОТВОРЕНА ВРАТА

Нови кориговани распоред писаних провера за трећи класификациони период

Распоред ванредних и допунских испита у априлско-мајском испитном року школске 2018/2019

Кориговани распоред писаних провера у трећем класификационом периоду

Разредни испит италијански језик мај 2019

"Вики гимназијалац"

У нашој школи је у суботу 3. децембра у оквиру Географске секције одржана радионица о уређивању Википедије коју у оквиру пројекта "Вики гимназијалац" организује Викимедија Србије.
Циљеви семинара су упознавање са правилима и процедурама коришћења садржаја на интернету: отвореност, доступност, лиценцирање садржаја, поштовање интелектуалне својине, али и оспособљавање за коришћењем вики алата и примене нових технологија у процесу учења.
Све активности на Викимедији Србије, ученици ће обављати у договору са својим наставником који ће као и ментори из Викимедије, континуирано пратити њихов рад и пружати им потребну подршку.
Ученици су оспособљени да текст који напишу и стилски обликују, сами постављају на страницу Википедије. На тај начин уче како да и сами постану веб уредници, који су данас веома тражени. Проналазе фотографије и уче о ауторским правима, а затим сами постављају све садржаје на страницу користећи знања у области ИТ-ја и упознајући се са основама кодирања.
Када заврше свој чланак, Вики-гимназијалци могу свима са поносом да покажу свој допринос, јер на свакој страници коју направе постоји ознака да је за то заслужан ученик Гимназије "Свети Сава".