Распоред полагања ванредних и допунских испита у септембарско-октобарском испитном року школске 2022/2023. године

ОБАВЕШТЕЊЕ за ученике других гимназија и Туристичко-угоститељске школе који ће похађати италијански језик у нашој школи у школској 2022/2023. године

Допуњени распоред поправних испита у августовском испитном року.

Пријава испита за ванредне ученике и допунске испите у септембарко-октобарском испитном року

ПРВА НАГРАДА НА ТАКМИЧЕЊУ ФИЛМИЋ 2016

На овогодишњој смотри кратког ђачког филма „Филмић 2016“ наша школа је постигла запажене резултате: прву награду у категорији средњих школа, као и прву похвалу, са своја два тима: „Матеа“ и “Лазар и Никола“.
Прва награда
Тим - Матеа
Филмић - Херој мог града
Гимназија Свети Сава, Београд
Ментор - Данијела Ћузовић
Ученицa: Матеа Токић
Матеин филм је јако потресна прича о госпођи која се под тешким околностима своје судбине бори за што квалитетнији и испуњенији живот.

Похвале
Тим - Лазар и Никола
Филмић - Драган Николић, живот и прича
Гимназија Свети Сава, Београд
Ментор - Данијела Ћузовић
Ученици: Никола Тодоровић и Лазар Арсовић
Николин и Лазарев филм је прича о животу и делу нашег познатог глумца Драгана Николића.

Завршна манифестација ревије кратког ђачког филма ФИЛМић 2016 одржана је 27.05.2016. у амфитеатру факултета ФИМЕК у Новом Саду.
Филмић је смотра кратког ђачког филма у календару такмичења и смотри Министарства просвете коју организује са Центром за развој и примену науке, технологије и информатике (ЦНТИ).
Циљ ове смотре је да омогући активнију улогу ученика у креирању медијских материјала и популарише овај вид дигиталне писмености, као и да подстакне сарадњу ученика са наставником-ментором на изради пројеката.