Пријава испита за ванредне ученике јун 2018/2019

Нови кориговани распоред писаних провера до краја школске године

Кориговани распоред писаних провера

Распоред писаних провера до краја школске године

ОТВОРЕНА ВРАТА

ПРВА НАГРАДА НА ТАКМИЧЕЊУ ФИЛМИЋ 2016

На овогодишњој смотри кратког ђачког филма „Филмић 2016“ наша школа је постигла запажене резултате: прву награду у категорији средњих школа, као и прву похвалу, са своја два тима: „Матеа“ и “Лазар и Никола“.
Прва награда
Тим - Матеа
Филмић - Херој мог града
Гимназија Свети Сава, Београд
Ментор - Данијела Ћузовић
Ученицa: Матеа Токић
Матеин филм је јако потресна прича о госпођи која се под тешким околностима своје судбине бори за што квалитетнији и испуњенији живот.

Похвале
Тим - Лазар и Никола
Филмић - Драган Николић, живот и прича
Гимназија Свети Сава, Београд
Ментор - Данијела Ћузовић
Ученици: Никола Тодоровић и Лазар Арсовић
Николин и Лазарев филм је прича о животу и делу нашег познатог глумца Драгана Николића.

Завршна манифестација ревије кратког ђачког филма ФИЛМић 2016 одржана је 27.05.2016. у амфитеатру факултета ФИМЕК у Новом Саду.
Филмић је смотра кратког ђачког филма у календару такмичења и смотри Министарства просвете коју организује са Центром за развој и примену науке, технологије и информатике (ЦНТИ).
Циљ ове смотре је да омогући активнију улогу ученика у креирању медијских материјала и популарише овај вид дигиталне писмености, као и да подстакне сарадњу ученика са наставником-ментором на изради пројеката.