Електронско пријављивање ученика за полагање пријемног испита за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

Oбустављен поступак расписивања и спровођења конкурса

Обавештење за ученике других гимназија и Туристичко-угоститељске школе који похађају италијански језик суботом

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ - УЧЕЊЕ НА ДАЉИНУ

Оглас о давању у закуп школског простора - учионице

9.4.2016. у организацији Дебатног клуба наше школе одржан је Дебатни турнир

Гимназија „Свети Сава“ у Београду и наш Дебатни клуб су у суботу 9.4.2016. по први пут организовали средњошколски Дебатни турнир. На турниру је учествовало више од десет школа, са око педесет учесника, а поред београдских школа на турниру су били и дебатери из Бечеја, тако да је ово био један од највећих средњошколских дебатних турнира.
Турнир је почео у 11h и завршио се у 20h. Биле су три рунде, полуфинале и финале. Атмосфера је била одлична, дебатери су бранили своје ставове на задате теме, а организатори су се побринули да све протекне у најбољем реду.

На крају су учесницима и победницима додељене дипломе, захвалнице и пехари.
Медијску подршку је пружио радио Студио Б који је пренео интервју са једним од организатора Аном Весић, ученицом Гимназије „Свети Сава“.

Академска дебатна мрежа Отворена комуникација је помогла у организацији самог турнира и послала своје судије, док је спонзор турнира био "Марбо".

У полуфиналу су се нашли ученици, чинећи један тим, Тринаесте београдске гимназије и Електротехничке школе "Никола Тесла", Девете београдске гимназије, Филолошке гимназије, Правно-пословне школе Београд, а они који су прошли у финале су ученици Прве београдске гимназије, Милена Баљак и Драган Џивџановић освојивши четврто место, Гимназије "Свети Сава" освојивши друго и треће место Невена Вулићевић са Маријом Буднар и Марија и Тамара Благојевић, док је тим Филолошке гимназије, који чине Итан Буђа и Мила Марјановић, освојио прво место.

Најбољи говорник турнира је Катарина Николић, ученица Филолошке гимназије, треће место заузела је њена дебатна партнерка Марлена Младеновић, а друго место ученица Гимназије "Свети Сава" Невена Вулићевић, чији је тим заузео друго место.

С обзиром на то да наш Дебатни клуб постоји тек годину дана овогодишњи турнир је заиста велики успех, а сам турнир и организатори су добили бројне похвале. После целог дана дебатовања и дружења у одличној атмосфери надамо се да се видимо следеће године опет!