Пријава испита за ученике август 2020

Понуђени изборни програми за први разред

Понуђени изборни програми за други разред

Понуђени изборни програми за трећи разред

Распоред разредних испита у јунском испитном року.

Математичка секција

План рада секције базиран је на досадашњим искуствима, интересовањима ученика и новим тенеденцијама. Једна од идеја је и модеран приступ популарисању математике кроз уметност, информационе технологије и друге области.
На часовима математичке секције бавићемо се и припремама за разне математичке турнире и такмичења.

Tеме на месечном нивоу:

• Септембар
- Формирање секције и дефинисање циљева (2 часа)

• Октобар
- Математика и уметност (2 часа)
- Игре бројева (2 часа)

• Новембар
- Ирационалност корена (2 часа)
- Математичко-логички тестови, питалице, мозгалице (2 часа)

• Децембар
- Платонова тела-геометрија природе (2 часа)
- Примери у архитектури Платонових тела (2 часа)

• Јануар
- Математика у шаху (учествовање на турнирима, појединачно и екипно) (4часа)

• Фебруар
- Рубикова коцка (2 часа)

• Март
- Учествовање на разним такмичењима и турнирима у организаацији Друштва математичара Србије и Клуба младих математичара ”Архимедес” (4 часа)

• Април
- Сарадња са другим секцијама у школи (2 часа)
- Мала Фермаова теорема (2 часа)

• Мај
- Месец математике - Посета изложби и радионицама у организацији Центра за промоцију науке (4 часа)

• Јун
- Талесова теорема и златни пресек (2 часа)
- Анализа успеха и резултати математичке секције (2 часа)

Током школске године биће анализирани резултати, а истовремено се надамо, да ће се доћи до неких нових тема, одн. актуелних сазнања. Жеља нам је да популаризујемо, не само математику, већ све сфере у којима је она заступљена.